Holdoversigt, træningstider og trænere for VINTER 2018/19



FØLG MED:
Her finder du: kampe, spillersted, resultater mm::  

DBU: Hent appen eller besøg: https://www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/soeg_kampe_og_resultater 

DGI: Hent appen eller besøg: http://minidraet.dgi.dk/?_ga=1.195066668.1237280284.1489431762

TRÆNINGSTIDER RØNDE KUNSTGRÆS 2018/19

 

 

 

 

 

Mandag

8- mands

11-mands A

11-mands B

 

16:30-18:00

 

U10 dr.

 

Morten: mb@byrial-law.com

16:30-17:45

U8 dr.

 

 

Nikolaj: ntm@ltm.dk , Rasmus: rasmus1986degn@outlook.dk

17:30-19:00

 

U13/14 dr.

U15A

U13/14: mb@byrial-law.com U15: Morten: mort235b@gmail.com

19:00-20:45

 

U19+ senior

U19+ senior

U19+ senior: mhn72@outlook.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Tirsdag

8- mands

11-mands A

11-mands B

 

16:30-17:30

U7 dr.

 

 

Brian: b_s_meinertz@hotmail.com

17:00-18:30

 

U9 dr.

U10/12 piger

U9: Mikkel: mdegn@mac.com,

 

 

 

 

U10-12: Claus: clauspeterolesen@me.com Marianne: malildal@icloud.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Onsdag

8- mands

11-mands A

11-mands B

 

16:30-18:00

U10 dr.

 

 

Morten: mb@byrial-law.com

17:30-19:00

 

U13/14 dr.

U15A

U13/14: mb@byrial-law.com U15: Morten: mort235b@gmail.com

18:00-19:30

U15B

 

 

Lene: lenesoested@gmail.com

19:00-20:45

 

U19+ senior

U19+ senior

U19+ senior: mhn72@outlook.dk

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Torsdag

8- mands

11-mands A

11-mands B

 

16:00-17:30

U12 dr

 

 

Henrik: hendaland@icloud.com

17:30-19:00

U13/14 piger

 

 

Henrik: hendaland@icloud.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Fredag

8- mands

11-mands A

11-mands B

 

17:00-18:00

U15B

 

 

Lene: lenesoested@gmail.com

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Lørdag

8- mands

11-mands A

11-mands B

 

10:00-11:30

U11 dr.

 

 

Ulrik: u.petersen72@gmail.com




INDEDØRSTRÆNING 2018/19

FELDBALLE  HALLEN 

Fredage: U8,mix

TID                       HOLD .         TRÆNER
Kl. 16.30- 17.30:    U8, mix .      Rasmus Pedersen

                                               Nikolaj Mortensen


Lørdage: U7, U9- drenge, U10-piger

 

Tid

Hold

Træner

Kl. 8.15- 9.30

                   U9, drenge

Hans henrik bagge

Mikkel Degn

Kl. 9.30- 10.45

                   U7, mix

Brian Steensgaard

Byrial Dalsgård

Kl. 10.45 - 12

                   U10, piger

Rikke Degn

Claus Peter Olesen

U10-drenge, U13-drenge og U14,drenge (RIC, Feldballe..søn.+lør.)

Dato + ugedag

Spillested

U14

U10

U13

Søndag d. 28/10

Rønde Efterskole

Ingen træning

Kl. 11-12.30

Kl. 12.30- 14

Søndag d. 4/11

RIC

Kl. 9.30- 11.00

kl. 11- 12.30

kl. 12.30-14

Søndag d. 11/11

Feldballe

Kl. 9.30- 11.00

kl. 11- 12.30

Kl. 12.30- 14

Søndag d. 18/11

RIC

Kl. 9.30- 11.00

kl. 11- 12.30

Kl. 12.30- 14

Søndag d. 25/11

Aflysning

     Aflysning

    Aflysning

Aflysning

Lørdag d. 1/12

RIC

Kl. 9.30- 11.00

kl. 11.00- 12.30

kl. 12.30- 14

Søndag d. 9/12

RIC

Kl. 9.30- 11.00

kl. 11- 12.30

Kl. 12.30- 14

Søndag d. 16/12

RIC

Kl. 9.30- 11.00

kl. 11- 12.30

Kl. 12.30- 14

Thorsager-Rønde Idrætsforening | Vesteralle 8 Thorsager | 8410 Rønde | Tlf.: 20639901