Holdoversigt, træningstider og trænere for EFTERÅR, sæson 2019/20


OPSTART efter sommerferien er forskelligt fra hold til hold, men ALLE hold begynder senest i uge 33 (ugen skolen starter) - kontakt evt. træneren for nærmere besked.

FØLG MED:

Uanset alder skal alle resultater fra DBU-kampe indrapporteres. Kampenes resultater og holdets placering i gruppen, kan dog først ses fra U13.
Her finder du: kampe, spillersted, resultater mm::  

DBU: Hent appen eller besøg: https://www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/soeg_kampe_og_resultater 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

Betaling af kontingent: HER

ÅRGANG

TRÆNINGSTID

STED

TRÆNERE

MAIL

MOBIL

2014/2015 

drenge+ piger  

(U5/U6)

 
Tirsdag 16.30- 17.30 Rønde  Træner: Thomas Øllgaard
Ass. trænerMartin Bøcker Hamann-Bruun
 Toellgaardh@gmail.com
Martinhb89@yahoo.com
40619956
30 73 64 80

2013, mix drenge+ piger  
(U7)

Tirsdag 17.00- 18.15

Rønde

Træner: Kenneth Hornstrup Andersen
Træner: Siggi
Holdleder: Anita Hornstrup Andersen

kha2008@live.dk 


hornstrup@hotmail.com



51 92 26 56

Mobil: 51926040

2012, drenge (U8)

Tirsdag: 16.30- 17.45
Torsdag: 16.30- 17.45

Rønde

Træner: Brian Meinertz

Træner: Byrial Dalsgaard

b_s_meinertz@hotmail.com  

Byrialdalsgaard@hotmail.com
 


40741143

51 27 00 24

 

2011, drenge (U9)

Mandag: 16.30- 17.45

Onsdag:  17.00-18.15

Rønde

Træner: Nikolaj Mortensen

Træner: Rasmus Degn

ntm@ltm.dk
rasmus1986degn@outlook.dk




 

2011- 2012, piger (U7+ U8)

Fredag:  16.00- 17.00
OBS. Træner i august

Rønde

Træner: 
Michael Mejdahl 
Træner: Anders
 Bentzen.
Kontaktperson: Christina Vinther Pedersen



chrisvinther@hotmail.com







 

2010, drenge, (U10)

Manddag   17.00- 18.30

Torsdag  17.00- 18.30

Rønde



Træner/ holdleder: Nicolai Pedersen (torsdag) 
Træner: Rasmus Søegaard

Træner: Simon Vahle
 

nico050277@gmail.com

 

31255317
 

2010, piger (U10) Tirsdag: 16.45- 17.45 Thorsager Træner: Jesper Volk
Hjælpetræner: Julie 
jesper@volk.dk
 

 

2009, piger (U11)

Mandag: 17.00- 18.15
Torsdag: 17.00- 18.15

Rønde


Træner: Claus Peter Olesen

Træner: Christian Bager
 

clauspeterolesen@me.com 

buchbager@gmail.com

31726043

22369460

2009, drenge (U11)

Mandag  16.30- 18.00

Onsdag  16.30- 18.00

Rønde

Træner: Lars Andersen

Træner: Claus Svenningensen
Benjamin Bachmann

Ass.træner: Morten Byrial

Holdleder: Kim Nicolajsen

lja@jcn-bolig.dk   

claus@svenningsen.net 
 
benjamin.bachmann@franke.com
mb@byrial-law.com

Kn@leadlab.dk

26251035

5121 2661


22206040

60870710

2008, drenge (U12)

Tirsdag  17.15- 18.45

Torsdag 17.00- 18.30

Rønde


Træner: Ulrik Petersen

Træner: Lasse Dalsgård jensen
Hjælpetrænere: Noah og Andreas

 

u.petersen72@gmail.com

vorregaardsparken53@gmail.com

29455155

23380055

2007-2008, piger (U12-U13)

Tirsdag 17.00- 18.30
Torsdag 17.00- 18.30

Thorsager
Rønde


Træner: Marianne Lildal Pedersen

Træner: Dorte Rauff
 

mlildal@hotmail.com  

 

29459001

2007, drenge (U13)

Mandag  16.30- 18.00

Onsdag 18.00- 19.30

Rønde

Træner: Thomas Carlsen

Træner: Henrik Andersen

Holdleder: Anders Bruhn

impgaard@gmail.com

hendaland@icloud.com   


abruhn@hotmail.com

51777622
61200045

 

21156191

2005/2006, piger (U14- U15)

Mandag  18.00- 19.30

Onsdag  16.30- 18.00

Rønde


 

Træner: Henrik Andersen
Træner: Vivi Brandi

 

 

hendaland@icloud.com  
lba.vivi@gmail.com

 

21156191
40746566

2006, drenge (U14)

Mandag 17.15- 19.00

Onsdag 17.15- 19.00

Rønde


Træner: thomasKristensen

Træner: Lars Andersen
Træner: Kasper Madsen

 

Tekristensen1976@gmail.com

bj@larsja.dk

30290412

26251035

2005, drenge U15)

Mandag 17.15- 19.00

Onsdag 17.15- 19.00

Rønde

Træner: Mathias Haulrik

Holdleder: Morten Byrial

mathias.s.haulrik@gmail.com

mb@byrial-law.com

22206040

2004, drenge U16, liga 1))
 

Mandag: 17.30- 19.00 

Onsdag:  17.30- 19.00 

Torsdag: 17.30- 19.00

Rønde

Træner: Mikkel Melgaard


mikkel.mel@hotmail.com

 

71942229

2004, drenge U16, liga 5)


Mandag: 19-20.30 (casper)
Onsdag: 17.15- 18.45 (Lukas)

 

Rønde 

Rønde

Træner: Lukas Andersen

Træner: Casper Falk

Holdleder: Lene Søsted Sørensen

casperfalksorensen@gmail.com  

lenesoested@gmail.com

25 57 37 39

22 81 83 68

2000/2001 U18, piger Tirsdag:    19-20.30 Rønde Holdleder: Ulrikke Kromann ulrikkekromann123@gmail.com  

2000- U19,liga 2

Mandag:  19-20.45

Onsdag:  19-20.45

Rønde

TRÆNER SAMMEN MED HERRESENIOR

 

 

Herresenior

Serie 2

Serie 3
Serie 6

Mandag: 19-20.45

Onsdag: 19-20.45

Rønde

Rønde


Cheftræner: Martin Hornbæk Nielsen (serie 2) 

Træner: Morten Holm (serie 3) 

Holdleder serie 3: Bjarne Jacobsen
 

mhn72@outlook.dk

mort235b@gmail.com

21272694

26149142

Old boys

Onsdag 19.00- 20.30

Thorsager


Holdleder: Peter Rasmussen

 

 

 




 
Thorsager-Rønde Idrætsforening | Vesteralle 8 Thorsager | 8410 Rønde | Tlf.: 20639901