Holdoversigt, træningstider og trænere forår 2020




FØLG MED:

Uanset alder skal alle resultater fra DBU-kampe indrapporteres. Kampenes resultater og holdets placering i gruppen, kan dog først ses fra U13.
Her finder du: kampe, spillersted, resultater mm::  

DBU: Hent appen eller besøg: https://www.dbu.dk/turneringer_og_resultater/soeg_kampe_og_resultater 

 

________________________________________________________________________________________________________________________________

Betaling af kontingent: HER

 

FORÅR 2020

 

ÅRGANG

TRÆNINGSTID

STED

TRÆNERE

MAIL

MOBIL

2014/

2015

drenge+piger  

(U5/U6

Tirsdag 16.30- 17.30

Rønde

Træner: Thomas Øllgaard

Ass. trænerMartin Bøcker Hamann-Bruun

Toellgaardh@gmail.com

Martinhb89@yahoo.com

40 61 99 56

30 73 64 80

2013, mix 

drenge +piger  
(U7)

Tirsdag 17.00- 18.15

Rønde

Træner: Kenneth Hornstrup Andersen

Træner: Siggi

Holdled Mads Svane

kha2008@live.dk 

 

madsvaernholt@gmail.com

51 92 26 56



51 91 98 61

2012, 

drenge (U8)

Tirsdag: 16.30- 17.45
Torsdag: 16.30- 17.45

Rønde

Træner: Brian Meinertz

Træner: Byrial Dalsgaard

b_s_meinertz@hotmail.com  

Byrialdalsgaard@hotmail.com

40 74 11 43

51 27 00 24

2011, 

drenge (U9)

Mandag: 16.30- 17.45

Onsdag:  17.00-18.15

Rønde

Træner: Nikolaj Mortensen

Træner: Rasmus Degn

ntm@ltm.dk

rasmus1986degn@outlook.dk

 

2011- 2012, 

piger (U7+ U8)

Fredag:  16.00- 17.00
 

Rønde

Træner: 
Michael Mejdahl 
Træner: Anders Bentzen.
Kontaktperson: Anders Bentzen




bentzen83@hotmail.com

 

2010, 

drenge, (U10)

Manddag   17.00- 18.30

Torsdag  17.00- 18.30

Rønde

Træner/ holdleder: Nicolai Pedersen (torsdag) 

Træner: Rasmus Søegaard

Træner: Simon Vahle

nico050277@gmail.com



 

31 25 53 17



 

2010, 

piger (U10)

Tirsdag: 16.45- 17.45

Thorsager

Træner: Jesper Volk

Hjælpetræner: Julie

jesper@volk.dk

 

 

2009, 

piger (U11)

Mandag: 17.00- 18.15
Torsdag: 17.00- 18.15

Rønde

Træner: Claus Peter Olesen

Træner: Christian Bager

clauspeterolesen@me.com 

buchbager@gmail.com

31 72 60 43

22 36 94 60

2009, 

drenge (U11)

Mandag  16.30- 18.00

Onsdag  16.30- 18.00

Rønde

Træner: Lars Andersen

Træner: Claus Svenningensen

Træner: Benjamin Bachmann

Ass.træner: Morten Byrial

Holdleder: Kim Nicolajsen

lja@jcn-bolig.dk   

claus@svenningsen.net 

benjamin.bachmann@franke.com

mb@byrial-law.com

Kn@leadlab.dk

26 25 10 35

51 21 26 61



22 20 60 40

60 87 07 10

2008, 

drenge (U12)

Tirsdag  17.15- 18.45

Torsdag 17.00- 18.30

Rønde

Træner: Ulrik Petersen

Træner: Lasse Dalsgård jensen

Hjælpetrænere: Noah og Andreas

u.petersen72@gmail.com

vorregaardsparken53@gmail.com

29 45 51 55

23 38 00 55

2007-2008, 

piger (U12-U13)

Tirsdag 17.00- 18.30
Torsdag 17.00- 18.30

Thorsager

Rønde

Træner: Marianne Lildal Pedersen

Træner: Dorte Rauff

mlildal@hotmail.com 

dorterauff@yahoo.com

29 45 90 01

61 18 85 97

2007, 

drenge (U13)

Mandag  16.30- 18.00

Onsdag 18.00- 19.30

Rønde

Træner: Thomas Carlsen

Træner: Henrik Andersen

Holdleder: Anders Bruhn

impgaard@gmail.com

hendaland@icloud.com   

abruhn@hotmail.com

51 77 76 22

61 20 00 45

21 15 61 91

2005/2006, 

piger (U14- U15)

Mandag  18.00- 19.30

Onsdag  16.30- 18.00

Rønde

Træner: Henrik Andersen

Træner: Vivi Brandi

hendaland@icloud.com  

lba.vivi@gmail.com

21 15 61 91

40 74 65 66

2006, 

drenge (U14)

Mandag 17.15- 19.00

Onsdag 17.15- 19.00

Rønde

Træner: thomasKristensen

Træner: Lars Andersen
Træner: Kasper Madsen

Tekristensen1976@gmail.com

bj@larsja.dk

kasper_lasthein@hotmail.com

30 29 04 12

26 25 10 35

61 30 56 01

2005, 

drenge U15)

Mandag 17.15- 19.00

Onsdag 17.15- 19.00

Rønde

Træner: Mathias Haulrik

Holdleder: Morten Byrial

mathias.s.haulrik@gmail.com

mb@byrial-law.com

22 20 60 40

 

2004, 

drenge U16, liga 1))

Mandag: 17.30- 19.00 

Onsdag:  17.30- 19.00 

Torsdag: 17.30- 19.00

Rønde

Træner: Mikkel Melgaard

mikkel.mel@hotmail.com

71 94 22 29

2004, 

drenge U16, liga 5)

Mandag: 19-20.30 (Forældre)

Onsdag: 17.15- 18.45 (Hjalte)

Rønde 

Rønde

Træner: Hjalte H. Baarstrøm

Træner: forældre

Holdleder: Lene Søsted Sørensen


 

lenesoested@gmail.com


 

22 81 83 68

2000- U19

Mandag:  19-20.45

Onsdag:  19-20.45

Rønde

TRÆNER OG SPILLER SAMMEN MED HERRESENIOR

 

 

Herresenior

Serie 2

Serie 3
Serie 5

Mandag: 19-20.45

Onsdag: 19-20.45

Rønde

Rønde

Cheftræner: Martin Hornbæk Nielsen (serie 2) 

Træner: Morten Holm (serie 3) 

Holdleder serie 3: Bjarne Jacobsen

martinhornbaeknielsen@gmail.com

mort235b@gmail.com

 

21 27 26 94

26 14 91 42

 

Old boys

Onsdag 19.00- 20.30

Thorsager

Holdleder: Peter Rasmussen

 

 



Thorsager-Rønde Idrætsforening | Skrejrupvej 9B | 8410 Rønde | Tlf.: 20639901